01.09.2020 •

Przypominamy wytyczne przyjęć dzieci/uczniów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Śląskiej w czasie pandemii COVID-19

Szanowni Rodzice!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci/uczniów, Państwa czyli rodziców oraz pracowników Poradni  przypominam wytyczne, które obowiązują w naszej Poradni od dnia 04.05.2020 r. - tj. wznowienia pracy stacjonarnej placówki.

1. Przyjmujemy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej tylko osoby zdrowe.

-Nie należy przyprowadzać na diagnozę (i inne zajęcia) w poradni dzieci/uczniów z objawami choroby (podwyższoną temperaturą, katarem, kaszlem, chrypką, bólem gardła, wysypką, itd.), dziecko z objawami chorobowymi nie będzie przyjmowane.

- Nie należy przyprowadzać dziecka do poradni, jeśli w domu przebywa ktoś objęty kwarantanną lub w izolacji, albo wykazuje objawy chorobowe typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura, ból gardła lub inne objawy grypopodobne. Wówczas wszyscy powinni pozostać w domu, należy skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub służbami sanitarnymi.

2.  Przyprowadzając dziecko do PP-P prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem nr tel. 71 317 38 68 lub pukanie do drzwi głównych. Diagnosta podejdzie do Państwa, uzyska oświadczenie o stanie zdrowia dziecka, a także zgodę na pomiar temperatury ciała.

- W placówce tuż przy wejściu znajduje się bezdotykowy elektroniczny dyspenser z płynem do dezynfekcji rąk. Prosimy każdą wchodzącą osobę o dezynfekcję dłoni.

- Zmierzymy temperaturę dziecku/uczniowi termometrem bezdotykowym.

- Wszystkie osoby przebywające na poczekalni/korytarzu placówki korzystają z osłony ust i nosa. Jeśli dziecko ukończyło 4 rok życia, powinno również mieć indywidualną osłonę.

-  Na poczekalni/korytarzu PP-P nie powinno jednocześnie przebywać więcej jak 4 osoby (z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 m).

3. Prosimy aby z jednym dzieckiem przychodził jeden opiekun (mnimalizujemy ilość osób przebywających na terenie placówki; prosimy nie przyprowadzać rodzeństwa diagnozowanych dzieci).

- Po uzgodnieniu z diagnostą, rodzic może opuścić poczekalnię PP-P, pozostając do dyspozycji w kontakcie telefonicznym.

4. Rodzicu porozmawiaj wcześniej z dzieckiem o wizycie w poradni i wytłumacz konieczność takiego postępowania, uprzedź je o tym, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Małe dzieci (w wieku przedszkolnym) w wyjątkowych sytuacjach (np. trudności w kontakcie) będą mogły być badane w obecności Rodzica. Przyprowadzając ucznia na badania, zaopatrz dziecko w długopis i ołówek.

5. Preferujemy wywiady i omówienie wyników badań w formie zdalnej (telefonicznie lub przez skype), po wcześniejszym ustaleniu terminu z diagnostą.

6. Ograniczmy kontakt bezpośredni, jeśli to możliwe. Załatwianie spraw należy uzgadniać telefonicznie z sekretariatem PP-P nr tel. 71 317 38 68 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej  (adres @ : ppp@powiat-sredzki.pl ). Adresy służbowej poczty elektronicznej pracowników zamieszczone są na naszej stronie.

Powyższe działania wymusza konieczność ograniczenia przebywania w placówce osób z zewnątrz w czasie pandemii COVID-19.

Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i Pracowników PP-P, apeluję do wszystkich Rodziców o przestrzeganie powyższych zasad.

Małgorzata Czerwiec

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w PZPO w Środzie Śląskiej